ROWEROWY MAJ

Na marinie w Błotniku odbyło się podsumowanie kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”, zainicjowanej przez miasto Gdańsk. Jest to największa w Polsce akcja promująca aktywne podróże do i ze szkół. W tym roku w naszej gminie w niecodziennym wydarzeniu uczestniczyło 569 uczniów.

„Rowerowy maj”, do którego nasza gmina przyłączyła się w 2017 roku, od początku cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Przed szkołami dało się zauważyć zaparkowane rowery i hulajnogi, których było znacznie więcej niż w innych miesiącach, co świadczyło o ogromnym zaangażowaniu uczniów. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i nawet niesprzyjająca pogoda nie powstrzymała największych miłośników jazdy rowerem.

Do akcji, podobnie jak w latach ubiegłych, przystąpiły wszystkie szkoły naszej gminy, a wzięło w niej udział 568 uczniów z 33 klas oraz 24 nauczycieli. Łącznie wykonano 12 656 przejazdów. Jak podaje Łukasz Żarna, dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sporu (koordynator kampanii) aż 260 uczniów miało 100 % frekwencję, a pracowników szkół – 22.

- Statystyki zeszłoroczne były nieco słabsze. Uczniów, którzy mieli pełną frekwencję było tylko 176, a pracowników 15 – dodaje Łukasz Żarna.

Wśród szkół zwyciężyła podstawówka z Cedrów Wielkich, pozostawiając w pokonanym polu SP Wocławy i SP Cedry Małe. Najwyższą frekwencją (74,47%) wykazała się natomiast klasa Vb z SP Cedry Wielkie. Kolejne miejsca na podium przypadły w udziale klasie VII z SP Cedry Małe (70,00%) oraz klasie II z SP Wocławy (69,29%).

Najlepsi uhonorowani zostali oczywiście atrakcyjnymi nagrodami.

- Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim biorącym udział w akcji, a zwycięzcom gratuluję osiągniętych wyników. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczestnicy majowej kampanii będą mogli wykorzystać podczas wakacyjnych wypraw rowerowych. Korzystając z okazji uczulam rowerzystów o zachowanie bezpieczeństwa na drodze, aby każda wycieczka była nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna – mówi Dawid Pietrucha, wójt gminy Cedry Wielkie.

„Rowerowy maj” w gminie Cedry Wielkie to doskonały przykład, jak można połączyć zdrowy styl życia z edukacją i zabawą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku liczba uczestników będzie jeszcze większa, a zaangażowanie uczniów nie mniejsze.agrody dały radość i pokazały że sport może przynieść wiele radości. 

Szczegóły
Data dodania 20 czerwca 2024
 • ROWEROWY MAJ
  ROWEROWY MAJ
 • ROWEROWY MAJ
  ROWEROWY MAJ
 • ROWEROWY MAJ
  ROWEROWY MAJ
 • ROWEROWY MAJ
  ROWEROWY MAJ
 • ROWEROWY MAJ
  ROWEROWY MAJ
 • ROWEROWY MAJ
  ROWEROWY MAJ